ВТОРО МЯСТО В БЪЛГАРИЯ
ОТБОРЪТ ПО ШАХМАТ /I – IV КЛАС/ НА 143 ОУ СЕ КЛАСИРА НА ВТОРО МЯСТО В Р БЪЛГАРИЯ
СКЪПИ УЧЕНИЦИ И УЧИТЕЛИ, УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ,
Отборът по шахмат / I – IV клас/ на 143 ОУ „Георги Бенковски“, класирал се на първо място в град София достойно представи столицата на Финалните състезания – Републиканско първенство от Ученическите игри в Кранево в периода 8 – 10 май 2026 г.
На финала се срещнаха 10-те най-силни отбора в Р България.
Състезанието беше много оспорвано и след 9 изиграни срещи с изключително силната си игра, отборът на 143 ОУ „Георги Бенковски“ се пребори за второто място в Р България.
Отборът на 143 ОУ бе в състав:
- Авигея Венциславова Василева – капитан – 4 в клас
- Кристиян Йорданов Георгиев – 4 а клас
З. Павел Пламенов Вълков – 4 а клас 4. Тодор Иванов Иванов – 4 а клас
5. Кирил Дамянов Логинов – З а клас
Изказвам похвала на отбора за отличното им представяне! Пожелавам още много успехи и сбъднати мечти!
Поздравления и за техните ръководители – г-н Петър Матев, г-н Пламен Станчев и г-жа Теменужка Георгиева, които вдъхновяват, подпомагат и напътстват нашите деца!
Директор
Ирена Дойчинова


