ВТОРО МЯСТО В БЪЛГАРИЯ          

# # #
  • comments off

   ВТОРО МЯСТО В БЪЛГАРИЯ          

  ОТБОРЪТ  ПО  ШАХМАТ  /I – IV КЛАС/  НА  143 ОУ  СЕ КЛАСИРА  НА  ВТОРО  МЯСТО  В  Р  БЪЛГАРИЯ                     

            СКЪПИ УЧЕНИЦИ И УЧИТЕЛИ, УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ,

         Отборът по шахмат / I – IV клас/ на 143 ОУ „Георги Бенковски“, класирал се на първо място в град София достойно представи столицата на Финалните състезания – Републиканско първенство от Ученическите игри в Кранево в периода 8 – 10 май 2026 г.

         На финала се срещнаха 10-те най-силни отбора в Р България.

         Състезанието беше много оспорвано и след 9 изиграни срещи с изключително силната си игра, отборът на 143 ОУ  „Георги Бенковски“ се пребори за второто място в Р България.      

       Отборът на 143 ОУ бе в състав:

  1. Авигея Венциславова Василева – капитан – 4 в клас
  2. Кристиян Йорданов Георгиев – 4 а клас

З. Павел Пламенов Вълков – 4 а клас 4. Тодор Иванов Иванов – 4 а клас

5. Кирил Дамянов Логинов – З а клас

Изказвам похвала на отбора за отличното им представяне! Пожелавам още много успехи и сбъднати мечти!

       Поздравления и за техните ръководители – г-н Петър Матев, г-н Пламен  Станчев и г-жа Теменужка Георгиева, които вдъхновяват, подпомагат и напътстват нашите деца!

 Директор

Ирена Дойчинова 

  • Сподели